INTERJÚ NAGY-BÁNYAI KINCSŐVEL
2025. 01. 07.
Nagy-Bányai Kincső, az eNET gyakornoka, nemcsak szorgalmával és elkötelezettségével tűnik ki, hanem kiemelkedő szakmai eredményeivel is. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi szakos hallgatójaként már most jelentős eredményeket ért el: dolgozata, amely a Magyar Honvédség hírközlési hálózatának stratégiai, szabályozási és technológiai kihívásait vizsgálja, II. helyezést ért el a Tudományos Diákköri Konferencia (TDK) Had- és Rendészettudományi és Közgazdaságtudományi Tagozatában. Eredményeinek köszönhetően kvalifikált a 2025 tavaszán megrendezésre kerülő Országos Tudományos Diákköri Konferenciára (OTDK).
Az eNET szakmai közössége nemcsak inspirációt nyújtott számára, hanem támogatást is a fejlődéséhez. Az alábbi interjúban Kincsővel beszélgetünk tanulmányairól, szakmai tapasztalatairól és terveiről, valamint arról, hogyan járult hozzá az eNET az eddigi sikereihez.
Mesélj magadról: milyen tanulmányokat folytatsz, és hogyan kapcsolódik ez a munkádhoz az eNET-nél?
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem államtudományi szak ötéves képzésén tanulok, jelenleg negyedéves hallgató vagyok. A szak az államtudományok különböző területeit öleli fel, beleértve a politikai, jogi és gazdasági ismereteket. Az egyetemi képzés elsősorban a tervezési, stratégiai, elemzési és jogi készségek fejlesztésére összpontosít, amelyek az eNET-en belül a gyakorlati tapasztalatok révén tovább bővíthetőek.
Mi motivált, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi szakát válaszd?
2021-ben kezdtem meg a tanulmányaimat, amelyet első helyen jelöltem meg a felvételi jelentkezésemben. Gyerekkorom óta érdekelnek a jogtudományok, így egyértelmű volt számomra, hogy egyetemi éveim alatt is ezen a területen szeretném tovább mélyíteni a tudásomat. Úgy gondolom, hogy a képzés során megszerzett ismeretek a gyakorlatban is jól alkalmazhatóak, hiszen a jog az élet minden területét áthatja.
Mikor és hogyan csatlakoztál az eNET csapatához? Az egyetemi képzés megkezdését követően rövidtávú céljaim között szerepelt az, hogy megszerzett elméleti tudást a gyakorlatban is elmélyítsem. Ebből adódóan 2022 júliusában csatlakoztam az eNET csapatához. A munkakeresés során kiemelt szempont volt számomra, hogy a munka és az egyetemi tanulmányok összeegyeztethetők legyenek, valamint olyan munkakört kerestem, ami lehetőséget biztosít a szakmai fejlődésre.
Miként támogatta az eNET és Kis Gergely a szakmai fejlődésedet és a TDK-projekten végzett munkádat?
Az eNET-ben végzett projektek és tanulmányok során sajátítottam el a legtöbb olyan képességet, amely elengedhetetlen egy TDK dolgozat vagy akár egy diplomamunka elkészítéséhez. Ugyanakkor szeretném kiemelni Kis Gergelyt, az eNET partnerének szerepét, aki nagyban hozzájárult ahhoz, hogy bele merjek vágni a TDK dolgozatba. A szervezeten belüli iránymutatásai mellett külön figyelmet fordít arra, hogy a munkavállalók szakmai fejlődése és személyes sikerei is prioritást élvezzenek, ami egy pályakezdő számára óriási lehetőség. Segített megtalálni a motivációmnak és érdeklődési körömnek megfelelő témát, valamint értékes szakmai tanácsokkal látott el. Ezenkívül összekötött a dolgozatom konzulensével, Dr. Magyar Sándorral, az NKE HHK NBI Katonai Nemzetbiztonsági Tanszék vezetőjével, így biztosítva számomra a megfelelő szakmai támogatást.
Hogyan választottad ki a dolgozatod témáját? Miért tartottad fontosnak a Magyar Honvédség hírközlési hálózatának fejlesztését kutatni?
Kezdetben világossá vált számomra, hogy szeretném, ha a dolgozatom a távközlési szektorral foglalkozna. Az eNET-ben végzett projektek során ugyanis egyértelművé vált, hogy ez a terület kulcsfontosságú, mivel számos nemzetközi és hazai stratégia is kiemelt prioritásként kezeli a távközlési szektort érintő célkitűzéseket. Emellett az is fontos volt számomra, hogy a kutatásom eredményeivel esetlegesen hozzájárulhassak a jövőbeli fejlesztésekhez. A megváltozott biztonsági környezet és a geopolitikai nyomás hatásai indokolták számomra, hogy a dolgozatom a Magyar Honvédség hírközlési hálózatára összpontosítson, hiszen, ahogy a mondás is tartja „a tudás hatalom”, így ebből adódóan az ellenséges haderő elsődleges célja mindig az információáramlás blokkolása.
Milyen kihívásokkal szembesültél a dolgozat írása során, és hogyan sikerült ezeket megoldanod?
A dolgozat írása során a legnagyobb kihívást az jelentette, hogy kezdetben nem volt elegendő minőségi időm a kutatással kapcsolatos feladatok elvégzésére, így nem voltam elég hatékony. Ennek következtében át kellett alakítanom a napi rutinomat, hogy megfeleljek minden kötelezettségemnek.
Hogyan fogadtad a Had- és Rendészettudományi és Közgazdaságtudományi Tagozatban elért II. helyezést? Mit jelent számodra az OTDK-ra való kvalifikáció?
Ez óriási motivációt jelent számomra, hiszen bebizonyosodott, hogy a kemény munka mindig kifizetődik. Egyben hatalmas tapasztalatot is jelentett, amiből rengeteget tanultam, nemcsak a tanulmány írása alatt, hanem az ITDK konferencián tartott előadásom során is. Az, hogy részt vehetek az OTDK eseményén, pedig igazi öröm számomra.
Hogyan látod a jövődet a telekommunikációs szektorban vagy az államtudomány területén?
Nem hiszem, hogy a két területet teljesen el kellene különíteni egymástól, ezt pedig jól példázza, hogy az elmúlt 20 évben számos infrastruktúra-fejlesztés és támogatás valósult meg a magyar állam és az Európai Unió társfinanszírozásával. A telekommunikációs szektor és az államtudományi terület szoros kapcsolatban állnak, mivel az állami és uniós támogatások révén számos infrastruktúra-fejlesztés valósult meg, amelyek alapvetően hozzájárultak a közigazgatás digitalizációjához és a gazdaság modernizálásához, így a fejlesztések összefonódása mindkét ágazat számára előnyös.
Milyen célokat tűztél ki a következő években a szakmai fejlődésed szempontjából?
Szakmai fejlődésem érdekében célom, hogy széleskörű tudást szerezzek. Mivel több különböző téma is érdekel, ezért kiemelt célom, hogy azonosítsam azokat a területeket, amelyekkel a jövőben intenzíven szeretnék foglalkozni, annak érdekében, hogy ezeken a szakterületeken a lehető legmélyebb szintű tudást sajátítsam el.
Kincső története remek példa arra, hogy a szorgalom, az elhivatottság és a szakmai támogatás milyen jelentős eredményekhez vezethetnek. Az eNET gyakornoki programja nemcsak lehetőséget nyújt a fiatal tehetségek számára, hogy elmélyedjenek különböző szakterületekben, hanem segíti őket abban is, hogy kiaknázzák a bennük rejlő potenciált, és jelentős sikereket érjenek el karrierjük kezdetén.
Ha te is szeretnél egy dinamikus, támogató csapat részeként fejlődni és hozzájárulni innovatív projektek megvalósításához, csatlakozz az eNET gyakornoki programjához. További részletekért látogass el az alábbi oldalra: https://enet.hu/gyakornoki-poziciok/
Aktuális állásajánlataink
SALES GYAKORNOK
Mi, az eNET-nél fontosnak tartjuk az utánpótlásnevelést, ezért gyakornoki programunk keretében lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyetemi tanulmányaid mellett valós projektek által fejleszd szakmai tudásod, és elismert szakértőink mentori támogatásával értékes tapasztalatokat szerezz. Csatlakozz hozzánk, ha szeretsz új dolgokat tanulni és fejlődésed érdekében akarsz időt és energiát fektetni a munkába!
részletek >BID GYAKORNOK
Szeretnéd belevetni magad egy dinamikus, eredményorientált környezetbe? Fedezd fel a szakmai fejlődés és tapasztalatszerzés lehetőségét velünk! Csatlakozz csapatunkhoz, ahol tapasztalt mentoroktól tanulhatsz, éles projekteken dolgozhatsz és betekintést nyerhetsz a szakmai élet izgalmas világába. Indítsd el a karriered a siker útján,
részletek >TANÁCSADÓ GYAKORNOK
Mi, az eNET-nél fontosnak tartjuk az utánpótlásnevelést, ezért gyakornoki programunk keretében lehetőséget biztosítunk arra, hogy egyetemi tanulmányaid mellett valós projektek által fejleszd szakmai tudásod, és elismert szakértőink mentori támogatásával értékes tapasztalatokat szerezz. Csatlakozz hozzánk, ha szeretsz új dolgokat tanulni és fejlődésed érdekében akarsz időt és energiát fektetni a munkába!
részletek >