IRÁNYT MUTATUNK A DRÓNTECHNOLÓGIA VILÁGÁBAN!
Missziónk az UAS elterjedésének segítése, valamint az, hogy a saját és a UA iparági szereplők tapasztalatai alapján közösen előrevigyük az UTM
-es magyarországi fejlesztéseket. Mind telekommunikációs, mind pedig UAS vonalon kiváló szakemberekkel és üzleti partnerekkel rendelkezünk.
Az új technológiák és informatikai megoldások megismerése és alkalmazása mindig is a szenvedélyünk volt. A UA-okkal pedig csak bővült a kompetenciánk. Az eNET-nél az elmúlt három év során már számos UAS Traffic Management, Unmanned Aircraft Systems témakörben készített projektet vezettünk, amelyek a magyarországi UA ökoszisztéma kiépítéséhez kötődtek. Ezek a projektek kapcsolódnak az elektronikus hírközlési területen végzett munkáinkhoz, illetve UA központok létrejöttéhez is. Elkötelezetten támogatjuk és fejlesztjük az Intelligens Közlekedési Rendszerekhez kötődő, kifejezetten a Smart City és Smart Mobility-hez kapcsolódó megvalósítási irányokat a drónok tekintetében.
Az egyik fő fejlesztési és projektvezetési irányunk az egységes magyarországi UTM rendszerhez kapcsolódik, amivel meghatározható lesz majd a drónok pontos helyzete, trajektúrája, közhiteles módon képes tárolni a felhasználó adatait, repülési log-bookját, emellett a Zero Trust és a kvantumrezisztens működés elveit követi.
AZ ENET ÉS A DRÓNOK
UA KUTATÁS – ELSŐ KÉZBŐL
Az eNET négy fő divíziója közül nem csak a tanácsadási üzletágunk, hanem a tekintélyes múltra visszatekintő, szakmailag kiemelkedő kutató és elemző csapatunk is igencsak aktívan tevékenykedik ezen a területen. UAS-ekkel kapcsolatos kompetenciánk folyamatosan erősödik, 2021 pedig egy igazán különleges esztendő: ebben az évben alap piackutatásokkal támogattuk a magyar drónstratégia kialakítását.
A DRÓNKOALÍCIÓ ALAPÍTÓTAGJA AZ ENET
2021 tavaszán megalakult a Magyarországi Drón Koalíció (MDK), amelyhez alapító tagként csatlakoztunk, s kiemelkedően aktív partnerei vagyunk azóta is. A koalíció indulása egybecseng a drónok robbanásszerű elterjedésével, felhasználási módjaival, illetve a legfontosabb autonóm működési megoldásokkal – ezeket már láthatjuk pilot tesztek során alkalmazni.
MIÉRT AZ UNMANNED AIRCRAFT SYSTEM-EK?
Ez az új technológia számos lehetőséget és megoldást tartogat szinte minden iparág szereplőinek. A szakemberhiány hatásának mérséklése, illetve a munkavégzés minőségének emelése, az adatminőség és -gyűjtés új szintre lépése, az extra kockázattal járó munkavégzések számának redukálása – többek között ezekre nyújtanak megoldást az UAS-ek. AZ UAS, UTM technológiai szakértői csapatunk Partnereinkkel közösen nap mint nap azon dolgozik, hogyan lehet maximálisan kiaknázni a drónok által nyújtott lehetőségeket.
A DRÓN, MINT MEGOLDÁS
Az UAS technológia alkalmazása számos iparágban megkerülhetetlen – ezeket a folyamatokat szeretnénk elősegíteni, támogatni az eNET UAS kompetenciájával. Irányt szeretnénk mutatni Partnereinknek, hogy miként tudják maximálisan kiaknázni az UAS technológiában rejlő potenciált.
IPARÁGAK: telekommunikáció, energia és közmű, infrastruktúra, logisztika, média, biztosítás, agrárium
MIÉRT MI?
- Az UTM területén valódi értékteremtés jellemző ránk
- Azonosítás problémakövetéssel
- CORE hálózat technológiai megvalósításával foglalkozunk
- Az UTM magyarországi elterjedését segítjük
AMIBEN SZÁMÍTHAT RÁNK:
- UAS technológiai tanácsadás
- UAS technológiai bevezetések megtervezése és támogatása
- Pilotok kivitelezése és kiértékelése
Gondolta volna?
20+
szenior, kompetens tanácsadó
16+
befejezett drónprojekt
25+
DT ügyfél
20+
év üzleti tapasztalat
Aktuális
INTERJÚ NAGY-BÁNYAI KINCSŐVEL
2025. 01. 07.
Nagy-Bányai Kincső, az eNET gyakornoka, nemcsak szorgalmával és elkötelezettségével tűnik ki, hanem kiemelkedő szakmai eredményeivel is. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem Államtudományi szakos hallgatójaként már most jelentős eredményeket ért el: dolgozata, amely a Magyar Honvédség hírközlési hálózatának stratégiai, szabályozási és technológiai
tovább >HOLLÓ BENJAMIN – ÚT A HTE FEKETE LÁSZLÓ-DÍJIG
2024. 12. 06.
Örömmel és büszkeséggel gratulálunk Holló Benjaminnak, aki idén elnyerte a HTE Fekete László-díjat. A díj alapítóinak – köztük az eNET-nek is – célja, hogy a magyar innovátorokat évről évre támogassák, ezzel is hozzájárulva a hazai infokommunikációs iparág fejlődéséhez. Benjamin az
tovább >Karrierút lépésről lépésre
2024. 10. 30.
Hogyan válik egy gyakornokból főállású munkavállaló? Feltóti Cintia, az eNET adatelemző tanácsadója, karrierjét gyakornokként kezdte a cégnél, majd kitartó munkájával tanácsadói, gyakornok vezetői és mentori szerepbe lépett elő. Ismerd meg inspiráló történetét, amely bemutatja, hogyan lehet lépésről lépésre építeni a
tovább >